Kiełpinek (Jasień) 14 lipca 2019
Sobieszewo 28 lipca 2019

Rodzinne Gry Parkowe na Orientację ALMANAK 2018

Cała Polska Biega z Mapą - World Orienteering Day

23 maja włączamy się w ogólnoświatową akcję World Orienteering Day - Światowy Dzień Orienteeringu. W miastach i miejscowościach, od zachodu po wschód kraju, tego samego dnia będzie można spróbować swoich sił na prostych trasach biegu na orientację. Profesjonalne mapy, fachowa obsługa, która nauczy podstaw, w końcu świetne miejsca do biegania - to właśnie czeka na Was w środę 23 maja 2018 roku!

W roku 2018 zaproszenie kierujemy głównie do młodzieży szkolnej. Wraz z Radą Dzielnicy Kokoszki zachęcamy nauczycieli i dyrekcje trójmiejskich szkół, aby 23 maja w godzinach od 10 do 14 przyszli ze swoimi uczniami rywalizować w ramach zawodów międzyszkolnych. Spotykamy się w Kiełpinie Górnym w Gdańsku, na skraju lasu (ul. Otomińska). Nasza impreza jest częścią akcji Cała Polska Biega z Mapą, wspieranej przez Polski Związek Orientacji Sportowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Nauczycieli oraz dyrektorów szkół zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny!!!

Komunikat Startowy
Kiełpno Górne 23.05.2018
Niniejszy komunikat stanowi integralną część regulaminu imprezy
opublikowanego w zakładce regulamin ogólny.

wod cala polska biega z mapa      wod square     tydzien InO logo pelne

1. CENTRUM ZAWODÓW
Miejsce akcji: ul. Somińska, po lewej stronie od skrzyżowania z ul. Otomińską pod ścianą lasu. Mapka lokalizacji biura zawodów tutaj.

Prosimy o pozostawienie samochodów na parkingach na terenie osiedla i dojście pieszo do biura zawodów.

Biuro zawodów czynne od godz. 9:30.

Dojazd:
Autobusem nr 168 do przystanku Kiełpino-Szkoła, dalej pieszo w stronę lasu, około 800 m, na skrzyżowaniu pod lasem w lewo.

2. PROGRAM IMPREZY
9:30-13:00 praca biura zawodów. Nie trzeba przychodzić na 9:30, można być o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu.
10:00 - 13:30 starty indywidualne z interwałami czasowymi. Minuty startowe przydzielane będą w boksie startowym zgodnie z kolejnością rejestracji uczestników na starcie.

Grupy szkolne startować będą w wyznaczonych, wcześniej ustalonych z opiekunami godzinach (co 30 minut), tak aby każda grupa przyjechała na podaną wcześniej godzinę.

14:30 godzina zamknięcia mety
14:30-15:30
planowane zbieranie punktów.

3. TRASY
Do wyboru 2 trasy różniące się długością i trudnością punktów kontrolnych:
--> RODZINNA - krótka, dla grup szkolnych, osób początkujących oraz rodzin z dziećmi
--> TUŁACZ - dla średnio zaawansowanych, pasjonatów dłuższych spacerów oraz amatorów klasycznych Biegów na Orientację

Impreza oparta jest na elektronicznym pomiarze czasu SportIdent. Wynik wraz z czasem pokonania poszczególnych odcinków drukowany będzie bezpośrednio na mecie.
Na każdą drużynę zostanie przydzielona jedna mapa. Chęć otrzymania większej liczby map należy zgłosić w uwagach w formularzu zgłoszeniowym.

4. ZGŁOSZENIA
Drogą internetową
, do poniedziałku 21 maja do godz. 22:00 za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego

Zalecamy aby grupy szkolne zgłaszały uczniów w zespołach nie większych niż 4-5 osób.

UWAGA!!! Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego należy sprawdzić, czy drużyna jest na liście zgłoszeń oraz czy na podany w zgłoszeniu e-mail wpłynęło potwierdzenie zgłoszenia. Jeśli tego nie ma należy ponownie wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Na każdą trasę ustalony jest limit zgłoszeń. Na miejscu, w biurze zawodów przyjmowane będą zgłoszenia tylko do wyczerpania zapasu map. Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia poprzez internet. Osobom zgłoszonym po terminie oraz w bazie zawodów nie gwarantujemy otrzymania mapy a tym samym możliwości udziału w imprezie..

5. WARUNKI UDZIAŁU

  • Osoby niepełnoletnie do 12-tego roku życia, zgłoszone indywidualnie (poza grupami szkolnymi) mogą brać udział jedynie pod opieką osoby pełnoletniej zgłoszonej jako uczestnik tej samej drużyny. Startując pod opieką innej osoby dorosłej niż jej opiekun prawny (rodzic) muszą posiadać pisemną zgodę opiekuna prawnego, którą należy przekazać w biurze zawodów.
  • Osoby niepełnoletnie w wieku 13-17 lat, zgłoszone indywidualnie (poza grupami szkolnymi) mogą startować tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna prawnego (rodzica), lub za jego pisemną zgodą, którą należy przekazać w biurze zawodów.

Podczas rejestracji należy w sekretariacie Rajdu pozostawić wypełnioną i podpisaną zgodę (wzór w dziale DO POBRANIA). Osoby nieletnie bez zgody opiekunów nie będą dopuszczone do startu w Rajdzie.

6. WSPÓŁPRACA

7. ŚWIADCZENIA

  • jedna kolorowa mapa na drużynę (kolejne mapy po zaznaczeniu w Uwagach w formularzu zgłoszeniowym);
  • woda z sokiem i jabłko na mecie - prosimy nie brać więcej niż 1 na osobę by wystarczyło dla wszystkich;
  • 1 punkt do Odznaki Imprez na Orientację --> patrz regulamin.

8. OPŁATA STARTOWA

  • Uczestnicy zwolnieni są z opłaty startowej. Dla każdej drużyny dostępna będzie jedna mapa.

Impreza odbywa się w ramach akcji Cała Polska Biega z Mapą oraz w ramach Światowego Dnia Orienteeringu.