Kolbudy 13.08.2022 (sobota!!!)
Pole Mokotowskie Warszawa 20.08.2022
Stogi II 21.08.2022

Parkowe 2017

KONKURS

Ogłaszamy konkurs na projekt plakatu, medalu oraz nalepki na 2018 rok. Zwycięzca w każdej kategorii (plakat, medal, nalepka) otrzyma trzy Dzikie Karty uprawniające do bezpłatnego udziału w trzech dowolnie wybranych edycjach Gier Parkowych na Orientację w 2018 roku.

Prace należy nadsyłać na adres parkowe[@]almanak.pl.

 

Kubek Ambasadora i vouchery TUTTU

Przypominamy, że osoby, które mają minimum 10 startów w Grach Parkowych na Orientację w 2017 roku i nie były obecne na ostatniej edycji w Kiełpinku mogą odebrać przyznany im Kubek Ambasadora w kawiarni Południk 18 ul. Garncarska 7-9 w Gdańsku (po okazaniu dokumentu tożsamości). Są to następujące osoby:
Czuryło Jan, Czuryło Krzysztof, Kęprowski Cezary, Kusiak Hanna, Kuśmider Anna, Kuśmider Karolina, Kuśmider Kuba, Marszał Angelika, Paruszewski Marek. Przy okazji zapraszamy na słodkie, Puchatkowe Conieco :-)

Wśród najaktywniejszych Parkowych Ambasadorów rozlosowaliśmy nagrody rzeczowe od naszych sponsorów: sklepu turystycznego tuttu.pl i kawiarni Południk 18. Vouchery uprawniające do odbioru nagród zostaną wysłane odrębnym mailem. Odbiór nagród w sklepie Tuttu w Gdańsku Wrzeszczu, ul. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan). Szczęście w losowaniu uśmiechnęło się do następujących osób:
Adamska Romana, Borowiec Krzysztof, Borowiec Paweł, Dargacz Arkadiusz, Kaczyński Jakub, Kęprowski Cezary, Kieler Leszek, Kusiak Hanna, Kuśmider Karolina, Lemańczyk Witold, Liss Magdalena, Marszał Angelika, Mruk Iwona, Paruszewski Marek, Piotrowska Aneta.

Ambasador Gier Parkowych

W zakładce DO POBRANIA zamieściliśmy ostateczną tabelę Waszych startów w Rodzinnych Grach Parkowych na Orientację w roku 2017. Tytuł Ambasadora Gier Parkowych wywalczyło łącznie 37 osób, które otrzymują również specjalny kubek z limitowanej edycji Ambasadora Gier Parkowych. Osoby, które mają minimum 10 startów w Grach Parkowych na Orientację w 2017 roku i nie były obecne na ostatniej edycji w Kiełpinku (w kolumnie "kubek" wpis "do odb.") mogą odebrać kubki w kawiarni Południk 18, ul. Garncarska 7-9 w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy.

Najwięcej startów uzyskali Arkadiusz Dargacz oraz Aneta i Tomek Piotrowscy, którzy opuścili jedynie 3 z 17 edycji. Gratulujemy i zapraszamy do walki o prym w przyszłym roku. Startujemy już 14 stycznia.

Na święta, wraz z naszymi sponsorami: sklepem tuttu.pl i kawiarnią Południk 18 szykujemy dla Was jeszcze jedną niespodziankę. Wśród wszystkich Ambasadorów Gier Parkowych rozlosujemy atrakcyjne nagrody rzeczowe. Szczegóły już wkrótce na naszej stronie www oraz profilu FB.

Kubek i nagrody Parkowego Ambasadora

ambasador kubek 2017 fotoJuż jest. Jeszcze ciepły, prosto z pieca, długo wyczekiwany, ale wreszcie go mamy. Pierwszy egzemplarz, którego fragment prezentujemy na zdjęciu obok. Najprawdziwszy, ciężki, ceramiczny KUBEK Parkowego Ambasadora!!!!

Przez cały rok trzymaliśmy Was w niepewności jakie będą wyróżnienia dla Parkowych Ambasadorów, ale już możemy ujawnić tę tajemnicę. Wśród osób, które wzięły udział w przynajmniej 10-ciu edycjach Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację w 2017 roku rozlosowane zostaną przygotowane specjalnie na tę okazję KUBKI, które mamy nadzieję będą Wam długo służyć przypominając codziennie o naszej wspaniałej zabawie i chwilach jakie wspólnie spędzamy. Mamy nadzieję, że przygotowany zapas wystarczy dla wszystkich Parkowych Ambasadorów (ranking już wkrótce). Pierwsze egzemplarze trafią do Waszych rąk już w niedzielę 3 grudnia podczas ostatniego etapu tegorocznej rywalizacji w Kiełpinku. Szczegóły tutaj.

Ponadto, do najaktywniejszych uczestników trafią specjalne nagrody przygotowane przez sklep turystyczny Tuttu, który był z nami przez cały rok rozdając setki voucherów z rabatami na zakupy o wartości nawet 100 zł.

Nie masz jeszcze 10-ciu startów lub chcesz zwiększyć swoje szanse na nagrodę z Tuttu? Nic straconego. Zgłoś się i weź udział w ostatnim etapie tegorocznej edycji Gier Parkowych na Orientację. Czekamy na Was w Gdańsku Kiełpinku (PKM Jasień), 3 grudnia od godz. 9:30. Szczegóły tutaj. Serdecznie zapraszamy.

Niepodległościowa Gra Miejska - wyniki

W zakładce DO POBRANIA zamieściliśmy wyniki Niepodległościowej Gry Miejskiej. Zapraszamy do lektury. Dziękujemy za Waszą obecność. Wszystkim gratulujemy osiągniętego rezultatu oraz dobrej zabawy.

Już 19 listopada wraz z Radą Dzielnicy Przymorze Wielkie zapraszamy do Parku Reagana na przedostatnią w tym roku odsłonę Rodzinnych Gier Parkowych. Szczegóły tutaj. Do zobaczenia ponownie.

Park Przymorze - komunikat techniczny

Rzutem na taśmę podajemy długości tras na niedzielne (15 października) Rodzinne Gry Parkowe na Orientację w Parku Przymorze. Przypominamy, że bawić się będziemy na zupełnie nowej, jeszcze ciepłej (aktualizowanej w piątek) mapie. Zapraszamy do udziału. Można zgłosić się nawet na samej imprezie - w miarę dostępnych map wypuścimy na trasy wszystkich chętnych.

Przypominamy też, że na wszystkich trasach obowiązuje system elektronicznego potwierdzania punktów SportIdent. Jakie są zasady jego użytkowania przeczytacie tutaj.

Długości tras:

Rodzinna 1730 m i 13 Punktów Kontrolnych
Open 1960 m i 18 PK
Tułacz 2300 m i 19 PK
Sport (BnO) 2430 m i 20 PK

Do zobaczenia od 9:30!!!

Nowa trasa i konkurs na nazwę

Przypominamy, że od 2017 roku uruchomiliśmy nową trasę pod roboczą nazwą Sport-BnO (Bieg na Orientację). Mimo wcześniejszych zapowiedzi startujemy z nią nie 19 marca, ale już 26 lutego na Kozaczej Górze. Zapraszamy do udziału a osoby, które już się zgłosiły i chciałyby zmienić trasę prosimy o ponowne wypełnienie formularza.

Ogłaszamy jednocześnie konkurs na nazwę nowej trasy. Swoje propozycje przesyłajcie na adres parkowe[at]almanak.pl z tytułem "konkurs na nazwę".

Nowa edycja Parkowe 2017

Nowy rok już w pełni a wraz z nim nowa edycja Trójmiejskich Gier Parkowych na Orientację, w której przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek, o czym poniżej.

Pierwsza odsłona tegorocznej edycji odbędzie się na Ujeścisku w rejonie Kozaczej Góry. Ten teren przypadł Wam bardzo do gustu w zeszłym roku zatem i teraz nie będziecie zawiedzeni. Jak zwykle przygotowaliśmy dla Was trzy trasy: RODZINNĄ, OPEN i najdłuższą TUŁACZ. Zapraszamy 26 lutego od godz. 9:30 na polanę przy ul. Kaliskiej. Szczegóły tutaj.

Najważniejsze z tegorocznych nowości to:

1. Nowa trasa SPORT (BnO-Bieg na Orientację)
Jej start zaplanowaliśmy na 19 marca w Matemblewie. SPORT to propozycja dla tych, którzy czują niedosyt startując na dotychczasowych trasach oraz dla tych, którzy chcą się wybiegać, czy zrobić sobie dobry trening przed większymi zawodami BnO. Główne wyznaczniki trasy to długość (nawet ponad 8 km w zależności od dostępnego terenu), start indywidualny i konieczność podbicia wszystkich punktów kontrolnych na trasie (bez taryfy ulgowej - brak choćby jednego PK będzie skutkował nieklasyfikowaniem zawodnika na trasie). Docelowo, jeśli zainteresowanie tą trasą będzie duże starty będą się odbywać w kategoriach wiekowych. Więcej na ten temat w regulaminie ogólnym tutaj.

2. SportIdent
To elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych za pomocą karty elektromagnetycznej zapisującej dokładny czas drużyny na każdym PK. Dzięki temu potwierdzanie będzie jeszcze łatwiejsze i mniej czasochłonne a wyniki będą dostępne od razu po przybyciu na metę. Dodatkowo każdy będzie mógł prześledzić jakie miał międzyczasy na poszczególnych odcinkach i porównać je do najlepszej drużyny. Oczywiście to dla chętnych. Kto woli pozostać przy klasycznym sposobie potwierdzania PK za pomocą perforatorów też będzie miał taką możliwość.
Ruszamy jak tylko system przejdzie ostateczne testy i gdy doślą nam brakujące jeszcze jego składniki.

3. Parkowy Ambasador 2017
Wraz z pierwszą odsłoną imprezy rusza nowa edycja Parkowego Ambasadora 2017. Warto często startować aby uzyskać tytuł i szansę na atrakcyjne nagrody. Szczegóły tutaj.
Zerujemy liczniki i zbieramy starty od zera. Każdy ma szansę tym bardziej, że w tym roku zaplanowaliśmy więcej imprez niż rok temu.

4. Terminy i lokalizacje
Znamy już terminy wszystkich i lokalizacje większości odsłon Gier Parkowych w 2017 roku. Szczegóły w zakładce Kalendarz 2017. Zapiszcie sobie daty i zarezerwujcie czas na udział w Parkowych na wszystkich odsłonach. Jeśli chcecie aby jedna z naszych imprez odbyła się na Waszej dzielnicy dajcie nam o tym znać i porozmawiajcie z Radami Dzielnic - jeśli będzie wola współpracy z ich strony chętnie u Was zagościmy.

Do zobaczenia na Parkowych Grach na Orientację!!!