Kolbudy 13.08.2022 (sobota!!!)
Pole Mokotowskie Warszawa 20.08.2022
Stogi II 21.08.2022

Uncategorised

Budżet Obywatelski Gdańsk 2022

bo GDA 2022 logoW dniach 4-18 października 2021 w Gdańsku odbywa się głosowanie na projekty, które będą realizowane przez Miasto w 2022 roku. Prosimy o Wasze głosy na projekty dzielnicowe "Rodzinna Gra Terenowa", które rozgrywane będą w ramach Gier Parkowych na Orientację. Głównym założeniem projektu jest bezpłatny udział w wydarzeniu dla wszystkich mieszkańców Gdańska.

W latach 2018-2021 odbyło się 18 bezpłatnych imprez w ramach BO. Jak będzie w roku 2022 zależy tylko od Was!

Oddaj na nasz projekt swoje głosy (najlepiej wszystkie pięć). 

Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy Gdańska niezależnie od wieku. Uwaga! Mieszkańcy poniżej 18 roku życia głosują za zgodą opiekuna prawnego. W takich przepadkach w systemie pojawi się dodatkowe okienko do wypełnienia i wpisania imienia i nazwiska opiekuna prawnego wraz z zaznaczeniem zgody na udział osoby małoletniej w głosowaniu.

W czasie aktywacji głosowania system automatycznie weryfikuje mieszkańców sprawdzając zameldowanie na pobyt stały lub czasowy bądź wpis do rejestru wyborców. Mieszkańcy niezameldowani mogą głosować używając Karty Mieszkańca lub mogą zgłosić się do Urzędu Miejskiego w celu dopisania uprawnienia do głosowania.

W tym roku głosować można zdalnie poprzez interaktywny formularz, który znajdziecie tutaj. lub w jednym z wielu punktów konsultacyjnych. Każdy ma 5 punktów do oddania na projekty dzielnicowe. Można je oddać na jeden projekt (opcja przez nas rekomendowana) lub dowolnie rozłożyć na Rodzinne Gry Terenowe w różnych dzielnicach. Każdy głosujący podaje swój adres e-mail lub (co jest znacznie szybsze) numer telefonu komórkowego, na który otrzymuje wiadomość sms z kodem identyfikacyjnym. Kod ten należy wpisać we wskazanym polu na specjalnej stronie www do głosowania i postępować zgodnie z instrukcją.

Zagłosowałeś? To nie koniec - Poproś swoich sąsiadów i rodzinę o głosy dla Rodzinnych Gier Terenowych!!!

Napisz do nas (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), na którą dzielnicę i ile głosów oddałeś, abyśmy wiedzieli, które projekty trzeba jeszcze wesprzeć.

Można głosować na dowolne projekty, niekoniecznie ze swojej dzielnicy, zatem jeśli w Waszej dzielnicy nie ma naszego projektu głosujcie na inną dzielnicę. W szczególności zależy nam na Waszych głosach w dzielnicach, gdzie dotychczas nas jeszcze nie było lub bywamy rzadko jak: Brzeźno, Nowy Port, Oliwa!!!, Orunia-Św. Wojciech-Lipca!!!, Przeróbka, Siedlce, Suchanino!!!, Śródmieście i Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia.

W wyniku losowania Rodzinne Gry Terenowe uzyskały następujące pozycje na listach w poszczególnych dzielnicach:

 • ANIOŁKI - nr 2 na liście
 • BRZEŹNO - nr 2 na liście
 • CHEŁM - nr 5 na liście
 • JASIEŃ - nr 6 na liście
 • KOKOSZKI - nr 3 na liście
 • MATARNIA - nr 5 na liście
 • NOWY PORT - nr 1 na liście - REKOMENDOWANE do głosowania!!!!
 • OLIWA - nr 12 na liście (ostatni) - REKOMENDOWANE do głosowania!!!!
 • ORUNIA GRN.-GD. POŁUDNIE - nr 7 na liście
 • ORUNIA-ŚW. WOJCIECH-LIPCE - nr 7 na liście (ostatni) - REKOMENDOWANE do głosowania!!!!
 • OSOWA - nr 10 na liście
 • PIECKI-MIGOWO - nr 1 na liście
 • PRZERÓBKA - nr 2 na liście
 • PRZYMORZE WIELKIE - nr 9 na liście
 • SIEDLCE - nr 1 na liście
 • STOGI - nr 1 na liście
 • SUCHANINO - nr 2 na liście - REKOMENDOWANE do głosowania!!!!
 • ŚRÓDMIEŚCIE - nr 7 na liście
 • WRZESZCZ DOLNY - nr 5 na liście
 • WRZESZCZ GÓRNY - nr 11 na liście
 • ZASPA-MŁYNIEC - nr 5 na liście
 • ZASPA-ROZSTAJE - nr 10 na liście 
 • ŻABIANKA-WEJHERA-JELITKOWO-TYSIĄCLECIA - nr 1 na liście

Pełna lista projektów dostępna jest tutaj.

Mieszkańców dzielnic w których nie ma Rodzinnej Gry Terenowej prosimy o głosowanie w innych dzielnicach i tak:

 • Jeśli mieszkasz w Brętowie głosuj na RGT w Brzeźnie
 • Mieszkańców Przymorza Małego prosimy o głosowanie na Siedlcach
 • Strzyża głosuje na Przeróbkę, Oliwę lub Orunię-Św. Wojciech-Lipce
 • Ujeścisko-Łostowice wybiera Suchanino lub Śródmieście
 • Jeśli mieszkasz na Wyspie Sobieszewskiej głosuj na RGT w Brzeźnie

Jak zagłosować?
1. Wejdź na oficjalną stronę Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku i postępuj zgodnie z opisem.
W razie wątpliwości szczegółową instrukcję znajdziesz tutaj.

2. Wybierz jeden z projektów Rodzinna Gra Terenowa
3. Oddaj na niego swoje głosy (najlepiej wszystkie 5)

Szczegóły dotyczące BO znajdziesz tutaj.

ZAPRASZAMY I LICZYMY NA WASZE GŁOSY!!!!

bo GDA 2022 baner

Kanał Filmowy

Na specjalne życznie naszych uczestników zebraliśmy w jednym miejscu wszytskie nakręcone dotychczas filmy z naszych imprez.
Zapraszamy do oglądania :-)

Kanał na Youtube
Tutaj zamieszczamy wszytskie filmy zrealizowane przez nas oraz te, które otrzymaliśmy od uczestników:

 youtube logo

Jeśli macie jakieś swoje filmy dotyczące Tułaczy lub Parkowych przesyłajcie je do nas.

Pozostałe źródła znajdziecie poniżej:

Gry Parkowe na Orietnację 27.10.2019 Piecki Migowo --> link

TVP Gdańsk "Dzień dobry tu Gdańsk" 18.10.2019 --> link Informacje od minuty 01:02:10.

Gry Parkowe na Orietnację 01.09.2019 Hevelianum --> link

Wiosenny Tułacz 23.03.2019 Swarożyn --> link

Integracja KBS 06.10.2018 Jastrzębia Góra --> link

TVP Gdańsk Gry Parkowe na Orietnację 14.01.2018 Gdańsk Stogi --> link

Nocny Sztubak 28.11.2018 Gdańsk Zaspa

Nocny Sztubak 21.03.2018 Gdańsk Śródmieście

Gry Parkowe na Orientację 15.10.2017 Park Przymorze

Miejska Gra Terenowa Dominik 16.07.2016 Gdańsk Śródmieście

Wakacyjny Tułacz 18.06.2016 Kartuzy

Wiosenny Tułacz 02.04.2016 Lębork

Wakacyjny Tułacz 20.06.2015 Gdańsk Osowa

Wiosenny Tułacz 28.03.2015 Kolbudy

Jesienny Tułacz 4-5.10.2014 Bolszewo

Kawiarniany Kącik Parkowy
czyli Charytatywne Ciasto i nie tylko!

To nasza Nowość nr 1 jaką przygotowaliśmy dla Was na 2020 rok.

nowosc1 ciasto sm

O co w tym chodzi?

Na każdej edycji Gier Parkowych sprzedawać będziemy ciasto. Zysk z jego sprzedaży przeznaczymy na wybrany cel charytatywny, który wskazywać będą uczestnicy Gier Parkowych na Orientację.

Znacie nasze koneksje z Kawiarenką Podróżniczą Południk 18? Tak, tak. – przez 7 lat prowadziliśmy najbardziej rozpoznawalny w Gdańsku lokal gastronomiczny o charakterze podróżniczym. Korzystając z tych doświadczeń, oraz z naszego pro-ekologicznego podejścia do wypoczynku chcielibyśmy na Rodzinnych Grach Parkowych wprowadzić Kawiarniany Kącik Parkowy, czyli poza ciastem zaproponować Wam kawę, herbatę, ciepłą zupę czy ekologiczne, domowe sałatki tak byścia na Rodzinnych Grach Parkowych na Orientację poczuli się jak u siebie w domu. Czy to się uda zależy od Was, od Waszego zaangażowania oraz chęci pomocy.

Jak możecie włączyć się w naszą akcję?

 1. Kupując ciastko na dowolnej edycji Gier Parkowych.
  To najłatwiejszy sposób wsparcia i nie wymagający żadnego wysiłku. Na każdej edycji Gier Parkowych wystawione będzie ciasto podzielone na porcje. Każdy, kto będzie miał ochotę skosztować tych specjałów może to zrobić zostawiając w specjalnie przygotowanej skarbonce charytatywny datek. Jaka jest cena ciasta? To pytanie do Was. Jaki datek chcecie przeznaczyć na cel charytatywny? 5 zł, 10 zł a może 1 zł? Ile warty jest dla Was kawałek ciasta? Na ile wyceniacie Waszą chęć pomocy? My tego nie narzucamy. Wszystko w Waszych rękach :-).

 2. Wskazując cel na jaki będziemy zbierać pieniądze.
  Tak, to od Was zależy na co będziemy zbierać pieniądze. Może to być Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (zbieramy 12 stycznia), może to być wsparcie Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem (zbieramy 5 kwietnia), może to być pomoc dla hospicjum, szpitala, chorego dziecka czy na dowolny inny cel. Ważne, aby za tym celem stała jakaś instytucja charytatywna. Jedna zasada – Wy wskazujecie, my wybieramy z Waszych wskazań.

 3. Piekąc i przynosząc ciasto na dowolną edycję Gier Parkowych.
  Każdy kto czuje się na siłach i ma trochę wolnego czasu oraz chęci a jednocześnie chciałby wesprzeć naszą akcję może upiec ciasto lub ciasteczka i przynieść je na dowolną edycję Gier Parkowych. Zostanie ono podzielone i wystawione na sprzedaż, a zysk zasili wybrany w tej edycji cel charytatywny. Z naszej strony w zamian za upieczenie ciasta dostaniecie jednoosobową Dziką Kartę czyli voucher upoważniający do bezpłatnego udziału w dowolnej edycji Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację.

 4. Przygotowując ekologiczne produkty domowe (sałatki, zupę, inne)
  Nie macie zdolności lub nie chcecie bawić się w pieczenie ciasta, ale macie fantastyczne pomysły na sałatki czy zupę? A może chcecie przygotować inne specjały Waszej domowej kuchni, którymi chcielibyście się podzielić z uczestnikami Gier Parkowych na Orientację? Nic prostszego, przygotujcie je i przynieście do Kawiarnianego Kącika Parkowego. Uczestnicy na pewno wszystko zagospodarują :-).
  Zachęcamy do udziału w zabawie również firmy cateringowe (może jaką znacie), którym w zamian oferujemy pełną promocję i reklamę na danej edycji Gier Parkowych.

 5. Zajmując się obsługą Kawiarnianego Kącika Parkowego.
  O ile „sprzedaż” ciasta może odbywać się bezobsługowo, to już cały Kawiarniany Kącik Parkowy będzie wymagał kogoś kto to wszystko ogarnie. Jeśli czujesz się na siłach i masz ochotę pomóc w obsłudze serdecznie zapraszamy. Czy będzie to pomoc jednorazowa, czy na kilku edycjach sami zdecydujecie. Może macie babcię lub dziadka którzy chcieliby w ten sposób pomóc – również zaproście. Liczba osób nieograniczona. Wystarczy zadeklarować swój udział, przyjść i .... dobrze się bawić pomagając innym.

 6. Wrzucając datek do puszki.
  Nie chcecie jeść ciasta, ale chcecie wesprzeć naszą akcję? Nic nie stoi na przeszkodzie aby to zrobić. Po prostu wrzućcie dowolny datek do naszej skarbonki i cieszcie się dobrym uczynkiem. Wasze pieniądze na pewno nie pójdą na marne.

podarunekZa Waszą pomoc już dziś serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że pomysł się Wam spodoba i tłumnie włączycie się w jego realizację bo bez Was nic z tego nie wyjdzie.

Jedna prośba z naszej strony. Jeśli chcecie pomóc piszcie z wyprzedzeniem na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwońcie na 502 76 55 36 byśmy mogli wszystko skoordynować i odpowiednio przygotować.

Dziękujemy i pozdrawiamy
Ekipa ParkoweBnO

Budżet Obywatelski Gdynia 2019

bo Gdynia 2020 logotyp 4 malyW głosowaniu przeprowadzonym w dniach 17 czerwca - 1 lipca w Gdyni projekt "Rodzinna Gra Terenowa na Orientację" uzyskał akceptację mieszkańców w dzielnicach:

 

 • ORŁOWO
 • WIELKI KACK
 • WITOMINO

Dziękujemy za wszystkie Wasze głosy, również tam gdzie nie udało się uzyskać wymaganego minimum punktów. Będziemy jeszcze przekonywać Rady Dzielnic do współprcy zatem prosimy Was o wsparcie naszych starań i nakłanianie Radnych do przychylnej decyzji.

Zgłoszenia

Formularz zgłoszeniowy zostanie uruchomiony wkrótce. Prosimy o  cierpliwość. Trwają prace modernizacyjne.


 Praca przy Grach Parkowych

W związku z rozwojem projektu Rodzinne Gry Parkowe na Orientację poszukujemy osób zainteresowanych współpracą przy przeprowadzaniu kolejnych edycji.

Wybory do Rad Dzielnic Gdańsk i Gdynia 2019

W tym roku kończy się kadencja Rad Dzielnic w Gdańsku i Gdyni. Korzystając z tej okazji chcemy bardzo podziękować wszystkim Dzielnicowym Radnym z którymi mieliśmy okazję współpracować przez ostatnie 5 lat i za wspieranie projektu Rodzinne Gry Parkowe na Orientację. Państwa praca i zaangażowanie przyczyniły się do wzrostu zainteresowania mieszkańców aktywnymi formami wypoczynku oraz do popularyzacji imprez na orientację. Przez ostatnie 4 lata pracowaliśmy na rzecz mieszkańców razem z Radami Dzielnic: Aniołki, Brętowo, Chełm, Jasień, Kokoszki, Piecki-Migowo, Przeróbka, Przymorze Wielkie, Siedlce, Stogi, Strzyża, Wrzeszcz Górny, Zaspa Młyniec, Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia oraz Kamienna Góra w Gdyni.

Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z Państwem i mamy nadzieję na dalsze wspólne projekty.

Aby to mogło się stać mamy apel do naszych uczestników. Kochani. Idźcie na wybory!!! W Gdańsku 24 marca i w Gdyni 31 marca. Od frekwencji w wyborach zależy wysokość środków przekazywanych przez Miasto na Wasze dzielnice dzięki czemu można będzie realizować jeszcze więcej projektów.

Jeśli zastanawiacie się na kogo oddać swój głos podpowiadamy – wybierajcie tych kandydatów, którzy działają na rzecz aktywnego wypoczynku mieszkańców. Z naszej strony rekomendujemy osoby, z którymi dotychczas mieliśmy okazję współpracować:

GDAŃSK

wybory RD 2019 Gdansk maly

 • Aniołki Anna Golędzinowska (obecnie Radna MG), Monika Mazurowska
 • Brętowo Tadeusz Leksycki, Tomasz Gawłas
 • Chełm Marian Menczykowski, Beata Matyjaszczyk (nie kandyduje), Leszek Cudnowski (nie kandyduje)
 • Jasień Magdalena Nowicka
 • Kokoszki Krzysztof Nowotarski, Witold Bądkowski
 • Orunia - Św. Wojciech - Lipce Mateusz Korsztun, Marianna Mierzwinska
 • Piecki-Migowo Mateusz Zakrzewski, Przemysław Malak (obecnie Radny MG)
 • Przeróbka Elżbieta Żmijewska,Sławomir Sieradzki (nie kandyduje),
 • Przymorze Wielkie Krzysztof Skrzypski, Grzegorz Ptaszyński
 • Siedlce Wojciech Widzicki, Jędrzej Włodarczyk (nie kandyduje)
 • Strzyża Andrzej Witkiewicz
 • Wrzeszcz Górny Arkadiusz Kowalina, Halina Człapińska (nie kandyduje)
 • Zaspa Młyniec Kamil Sośniak
 • Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia Jerzy Kolczyński, Łukasz Bejm (obecnie Radny MG), Bogusław Zandrowicz (nie kandyduje)

GDYNIA
wybory RD 2019 Gdynia maly

 • Cisowa Łukasz Cichowski
 • Dąbrowa Gabriela Czaplewska
 • Kamienna Góra Tadeusz Kurecki
 • Obłuże Anna Czeran
 • Witomino Jolanta Prorok, Marek Szymański (nie kandyduje)
 • Wielki Kack Paweł Kurski

WEŹ AKTYWNY UDZIAŁ W KSZTAŁTOWANIU ZYCIA SWOJEJ DZIELNICY

IDŹ NA WYBORY

GŁOSUJ NA SPRAWDZONYCH KANDYDATÓW

LICZYMY NA WASZE GŁOSY!!!!

Wybory do Rad Dzielnic Gdańsk i Gdynia 2019

24 marca w Gdańsku oraz 31 marca w Gdyni odbędą się wybory do Rad Dzielnic. Zachęcamy Was nie tylko do czynnego w nich udziału, ale przede wszystkim do głosowania na kandydatów, którzy przez ostatnie 4 lata czynnie nas wspierali i są gwarantem kontynuacji projektu Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację na Waszych dzielnicach. Szczegóły znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że Miasto uzależnia wysokość wsparcia przekazywanego dzielnicom od frekwencji wyborczej w danej dzielnicy zatem warto poświęcić te kilka minut i iść do urn.

wybory RD 2019 Gdansk maly wybory RD 2019 Gdynia maly

15 000 osób na Rodzinnych Grach Parkowych na Orientację

frekwencja Parkowe534 osoby wzięły udział w niedzielnej Grze Parkowej na Orientację na terenie Centrum Hewelianum co stanowi niekwestionowany rekord frekwencji. Najciekawsze jest jednak to, że od 2012 roku kiedy zorganizowaliśmy pierwszą edycję naszej zabawy (wówczas jeszcze pod nazwą Gdańskie Biegi Parkowe) przekroczyliśmy próg 15 000 uczestników. Łącznie w 87 imprezach udział wzięło 15 710 osób!!!

Numery Startowe

numer startowyW związku ze zdarzającymi się skargami ze strony służb porządkowych oraz gospodarzy terenów, na których gościmy z naszymi imprezami wprowadzamy bezwzględny nakaz identyfikacji uczestników w postaci przypinania numerów startowych otrzymanych w sekretariacie do wierzchniej warstwy odzieży lub zawieszania ich na szyi, tak aby były widoczne. Dotyczy to KAŻDEGO członka zespołu. Potrzebne do tego agrafki i sznurki dostępne będą w sekretariacie podczas rejestracji. Osoby bez numeru startowego nie zostaną wypuszczone na trasę a na mecie zostaną zdyskwalifikowane. Liczymy na Waszą wyrozumiałość i dziękujemy za współpracę.

Zdobywaj Odznakę InO

ksiazeczka inoNa naszych imprezach możecie nabyć książeczkę InO. Do czego one służą?

PTTK wiele lat temu celem popularyzacji Imprez na Orientację ustanowiło Odznakę Imprez na Orientację (OInO) – wyróżnienie przyznawane w turystyce kwalifikowanej za udział w imprezach na orientację zarówno indywidualnych jak i drużynowych. Zdobywanie odznaki nie jest limitowane wiekowo ani czasowo. Więcej szczegółów o odznace znajdziecie tutaj.

Książeczki InO służą do zbierania potwierdzeń udziału (pieczątki, nalepki, wpisy), które później są podstawą do weryfikacji poszczególnych stopni odznaki.

Oczywiście w książeczkach można zbierać same potwierdzenia udziału co na pewno będzie stanowiło nie lada pamiątkę w przyszłości. Jednym z najbardziej wytrwałych kolekcjonerów startów w Imprezach na Orientację jest kolega Jakub Kaczyński, który ma na swoim koncie już grubo ponad 1000 (tysiąc!!!!) startów.

Serdecznie gratulujemy wytrwałości i zachęcamy wszystkich uczestników do aktywnego udziału i zbierania potwierdzeń w książeczkach InO.

Park Przymorze - filmik

W czasie Gier Parkowych na Orientację w Parku Przymorze gościliśmy dziennikarzy z portalu trojmiasto.tv. Nakręcony przez nich filmik możecie zobaczyć tutaj. Ciekawe kto odnajdzie tam siebie.

2017.10.15 Jelitkowo098 TTV

Budżet Obywatelski - wyniki

bo 2018 malyZnamy już wyniki głosowania na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Bardzo dziękujemy za Wasze głosy. Gry Parkowe na Orientację zebrały ich łącznie 761, z czego najwięcej na Jasieniu (109) i na Pieckach-Migowie (104). wiemy, że w roku 2018 zaprosimy Was na pewno na Jasień, Siedlce, Zaspę, do Parku Reagana (Przymorze Wielkie), Wrzeszcza Górnego oraz po raz pierwszy w historii na Osową. Ważne też, że dzięki Waszym głosom i wsparciu z Budżetu Obywatelskiego wszyscy mieszkańcy Gdańska będą mieli możliwość startu w tych edycjach bez opłat (o ile zgłoszą się on-line w regulaminowym czasie)!!!

Nie udało się niestety uzyskać wsparcia w pozostałych 7 dzielnicach, gdzie również staraliśmy się o środki. Głównie dlatego, że zwycięskie projekty wzięły całą pulę środków nie zostawiając nic dla innych ;-). Tak było w Brętowie, na Przeróbce, Ujeścisku i Żabiance. Liczymy jednak, że Rady tych i innych Dzielnic zechcą podjąć z nami współpracę i również tam będziemy mogli zawitać z Grami Parkowymi na Orientację. Jeśli tego chcecie - piszcie do swoich Radnych Dzielnicy, na pewno takie wsparcie się przyda.

Budżet Obywatelski Gdynia 2020

bo Gdynia 2020 logotyp 4 malyW dniach 8-22 czerwca w Gdyni odbędzie się głosowanie na projekty, które będą realizowane przez Miasto w 2021 roku. Prosimy o Wasze głosy na projekty dzielnicowe "Zabawa z mapą - Gra Terenowa na Orientację", które rozgrywane będą w ramach Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację. Głównym założeniem projektu jest bezpłatny udział w wydarzeniu dla wszystkich mieszkańców Gdyni. Zwróćcie uwagę na nazwę i nie pomylcie projektów !!!.

W latach 2018-20 mieliśmy już takie edycje w Gdańsku. Teraz czas na Gdynię!
Trzy projekty z ubiegłorocznego głosowania wciąż czekają na realizację jeszcze w tym roku (odroczone z powodu koronawirusa :( ).

Oddaj swój głos na nasz projekt!
W głosowaniu na bo.gdynia.pl możesz wybierać zarówno spośród projektów miejskich, jak i dzielnicowych. Nasze projekty znajdziesz wśród projektów dzielnicowych w puli tzw. projektów małych.  Wyjątek stanowi dzielnica CISOWA, gdzie współtworzymy projekt dzielnicowy duży.

Każdy mieszkaniec i mieszkanka Gdyni będą mogli wybrać do 6 projektów z jednej, wybranej przez siebie dzielnicy (nie można głosować na projekty z różnych dzielnic). Niekoniecznie musi to być dzielnica w której mieszkacie. Wybieracie maksymalnie (można mniej) 3 projekty dzielnicowe małe i 3 dzielnicowe duże. Wybierając tylko jeden (nasz) projekt z puli projektów małych zwiększasz szansę na jego realizację - nie musisz wykorzystać wszystkich trzech głosów ze swojej puli!!!

W wyniku losowania "Zabawa z mapą - Gra Terenowa na Orientację" uzyskały następujące pozycje na listach w poszczególnych dzielnicach:

 • BABIE DOŁY - nr 2 na liście
 • CHWARZNO-WICZLINO - nr 7 na liście
 • CHYLONIA - nr 1 na liście
 • CISOWA - nr 1 na liście projektów dzielnicowych dużych!!! (Festyny, kino i teatr, wycieczki, .... impreza na orientację)
 • DĄBROWA - nr 1 na liście
 • DZIAŁKI LEŚNE - nr 1 na liście
 • GRABÓWEK - nr 3 na liście
 • KAMIENNA GÓRA - nr 1 na liście
 • KARWINY - nr 3 na liście
 • LESZCZYNKI - nr 9 na liście (ostatni :-) )
 • MAŁY KACK - nr 6 na liście
 • OBŁUŻE - nr 2 na liście
 • PUSTKI CISOWSKIE - DĘPTOWO - nr 5 na liście
 • WIELKI KACK - nr 4 na liście
 • WITOMINO - nr 2 na liście

Pełna lista projektów dostępna jest na bo.gdynia.pl.

Można głosować na dowolne projekty, niekoniecznie ze swojej dzielnicy, zatem jeśli w Waszej dzielnicy nie ma naszego projektu głosujcie na inną dzielnicę. W szczególności zależy nam na Waszych głosach w dzielnicach: Grbówek, Leszczynki, Mały Kack, Orłowo, Wielki Kack i Witomino.

Jak to zrobić?
Wejdź na bo.gdynia.pl i postępuj zgodnie z opisem.

Zagłosowałeś? To nie koniec - Poproś swoich sąsiadów i rodzinę o głosy dla "Zabawę z mapą - Gry Terenowe na Orientację!!!

Jeśli znacie kogoś bez dostępu do sieci lub osobę potrzebującą pomocy przy korzystaniu z komputera lub urządzenia mobilnego, informujemy iż takie osoby mogą zgłaszać się do:
• Laboratorium Innowacji Społecznych UrbanLab (Al. Zwycięstwa 96/98),
• jednego z centrów sąsiedzkich Przystań (ul. Lipowa 15, ul. Opata Hackiego 33, ul. Śmidowicza 49),
• jednej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej,
• Młodzieżowego Centrum Designu i Innowacji "Wymiennikownia" (ul. Kartuska 20B).

Podobnie jak w latach ubiegłych uruchomione zostaną także specjalne mobilne punkty głosowania, obsługiwane przez członków tzw. „lotnych brygad”. Mobilne punkty będą obsługiwane przez osoby wyznaczone przez Miasto, które w razie potrzeby będą służyć pomocą w oddaniu głosu.

We wszelkich sprawach związanych z BO można kontaktować się z Laboratorium Innowacji Społecznych pod numerem telefonu (58) 727 39 10 lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

ZAPRASZAMY I LICZYMY NA WASZE GŁOSY!!!!

bo Gdynia 2020 logotyp

Budżet Obywatelski Warszawa 2021

bo wawa pion logoW dniach 1-15 września w Warszawie odbywa się głosowanie na projekty, które będą realizowane przez Miasto w 2021 roku. Prosimy o Wasze głosy na projekty dzielnicowe "Fun Run przygoda z mapą". Są to projekty podobne do Gier Parkowych na Orientację realizowane przez naszych przyjaciół ze Stowarzyszenia Edukacja i Nauka z Warszawy, a ich głównym założeniem jest bezpłatny udział w wydarzeniach dla wszystkich mieszkańców Warszawy.

Oddaj swój głos na nasz projekt!
W głosowaniu na https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/welcome możesz wybierać zarówno spośród projektów ogólnomiejskich, jak i dzielnicowych. Nasze projekty znajdziesz wśród projektów dzielnicowych.

Każdy mieszkaniec i mieszkanka Warszawy może oddać głos na maksymalnie 15 projektów z jednej, wybranej przez siebie dzielnicy (nie można głosować na projekty z różnych dzielnic). Niekoniecznie musi to być dzielnica w której mieszkacie. Wybieracie maksymalnie (można mniej) 15 projektów. Każdy z nich otrzyma 1 punkt. Wybierając tylko jeden (nasz) projekt zwiększasz szansę na jego realizację - nie musisz wykorzystać wszystkich głosów ze swojej puli!!!

W wyniku losowania projekty "Fun Run przygoda z mapą" uzyskały następujące pozycje na listach w poszczególnych dzielnicach:

 • BIELANY - nr 71 na liście
 • MOKOTÓW - nr 39 na liście
 • PRAGA POŁUDNIE- nr 64 na liście
 • ŚRÓDMIEŚCIE- nr 22 na liście
 • URSUS- nr 4 na liście
 • URSYNÓW - nr 66 na liście
 • WILANÓW - nr 15 na liście

Pełna lista projektów dostępna jest TUTAJ.

Można głosować na dowolne projekty, niekoniecznie ze swojej dzielnicy, zatem jeśli w Waszej dzielnicy nie ma naszego projektu głosujcie na inną dzielnicę.

Jak to zrobić?
Wejdź TUTAJ i postępuj zgodnie z opisem.

 1. W wyznaczonym miejscu wpisz swój adres mailowy.
 2. Zaloguj się do swojej poczty elektronicznej i odszukaj mail z urzędu miasta. Jeśli nie możesz go znaleźć to poczekaj kilka minut, sprawdź spam.
 3. Kliknij w link aktywacyjny przesłany w wiadomości.
 4. Wybierz jedną z 7 w/w dzielnic
 5. Wybierz popierane przez Ciebie projekty (maksymalnie 15 ale możesz tylko jeden - Fun Run ;-) )
 6. WYbierz projekty ogólnomiejskie lub pomiń ten etap.
 7. Uzupełnij swoje dane (służą jedynie weryfikacji osób głosujących - nie będą nikomu udostępniane).
 8. Kliknij „zagłosuj”.

Zagłosowałeś? To nie koniec - Poproś swoich sąsiadów i rodzinę o głosy dla "Fun Run przygoda z mapą!"

Zagłosować można również papierowo przychodząc do wybranego urzędu dzielnicy i wrzucając do urny wypełnioną kartę do głosowania.

UWAGA! Głosować papierowo można tylko osobiście, okazując przed przekazaniem karty dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Papierowe karty do głosowania będą dostępne w urzędach dzielnic oraz do wydrukowania na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl.

Osoby, które nie mogą ze względów zdrowotnych oddać głosu osobiście i nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać z pomocy przedstawiciela Urzędu m.st. Warszawy, który odbierze od głosującego wypełnioną kartę do w miejscu jego zamieszkania. Chęć skorzystania z takiej pomocy należy wcześniej zgłosić np. telefonicznie koordynatorowi ds. budżetu obywatelskiego w odpowiedniej dzielnicy, w terminie od 24 sierpnia do 9 września 2020 r.

ZAPRASZAMY I LICZYMY NA WASZE GŁOSY!!!!

bo wawa poziom logo

Budżet Obywatelski Sopot 2021

bo Sopot logoW dniach 7-21 września w Sopocie odbędzie się głosowanie na projekty, które będą realizowane przez Miasto w 2021 roku. Prosimy o Wasze głosy na projekty z list lokalnych pod nazwą "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację". Głównym założeniem projektu jest bezpłatny udział w wydarzeniu dla wszystkich mieszkańców Sopotu.

W latach 2018-20 mieliśmy już takie edycje w Gdańsku. W roku 2020 również w Gdyni. Teraz czas na Sopot!

Oddaj swój głos na nasz projekt!
W głosowaniu na www.sopot.budzet-obywatelski.org możesz wybierać zarówno spośród projektów ogólnomiejskich, jak i lokalnych. Nasze projekty znajdziesz wśród projektów lokalnych w okręgach 1A, 2B, 3B i 4B.

Każdy mieszkaniec i mieszkanka Sopotu może wybrać do 5 projektów z jednej, wybranej przez siebie listy projektów lokalnych (okręgu). Nie można głosować na projekty z różnych list lokalnych!!! Niekoniecznie musi to być lista z okręgu, w którym mieszkasz. Wybierasz maksymalnie (można mniej) 5 projektów z jednej listy zadań lokalnych. Wybierając tylko jeden (nasz) projekt zwiększasz szansę na jego realizację - nie musisz wykorzystać wszystkich głosów ze swojej puli!!!

W wyniku losowania "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację" uzyskały następujące pozycje na listach w poszczególnych okręgach:

 • SOPOT DOLNY (okręg 1A) - nr 2 na liście
 • SOPOT WYŚCIGI (okręg 2B) - nr 2 na liście
 • SOPOT GÓRNY (okręg 3B) - nr 2 na liście
 • SOPOT KAMIENNY POTOK I BRODWINO (okręg 4B) - nr 2 na liście

Pełna lista projektów dostępna jest TUTAJ.

Można głosować na dowolne projekty, niekoniecznie ze swojego okręgu, zatem jeśli w Waszym okręgu nie ma naszego projektu głosujcie na inny.

Jak to zrobić?
Wszystkie inforrmacje na stronie BO Sopot.

Zagłosowałeś? To nie koniec - Poproś swoich sąsiadów i rodzinę o głosy na "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację" w Sopocie!!!

Jeśli znacie kogoś bez dostępu do sieci lub osobę potrzebującą pomocy przy korzystaniu z komputera lub urządzenia mobilnego, informujemy iż dla takich osób uruchomione zostaną specjalne mobilne punkty głosowania. Ponadto głos można oddać również w Urzędzie Miasta Sopotu.

We wszelkich sprawach związanych z BO można kontaktować się z Urzędem Miasta Sopotu pod numerem telefonu (58) 58 521 37 51 lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

ZAPRASZAMY I LICZYMY NA WASZE GŁOSY!!!!

bo Sopot logo poziom

Budżet Obywatelski Pruszcz Gdański 2021

bo Pruszcz logoW dniach 7-21 września w Pruszczu Gdańskim odbędzie się głosowanie na projekty, które będą realizowane przez Miasto w 2021 roku. Prosimy o Wasze głosy na projekt nr 5 pod nazwą "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację - Pruszcz Gdańśki 2021". Celem projektu jest realizacja na terenie Pruszcza Gdańskiego cyklu 3 Gier Parkowych na Orierntację a ich głównym założeniem jest bezpłatny udział w wydarzeniu dla wszystkich mieszkańców Pruszcza Gdańskiego.

W latach 2018-20 mieliśmy już takie edycje w Gdańsku. W roku 2020 również w Gdyni. Teraz czas na Pruszcz Gdański!

Oddaj swój głos na nasz projekt!
W głosowaniu tutaj każdy mieszkaniec i mieszkanka Pruszcza Gdańskiego może wybrać do 5 projektów z jednoczesnym przyznaniem każdemu z wybranych zadań punktów w skali od 1 do 5, gdzie:

 • 1 – oznacza najmniejszą liczbę punktów,
 • 5 – oznacza największą liczbę punktów.

Głosujący wybiera maksymalnie pięć projektów. Zasada przyznawania punktów odbywa się metodą redukcji puli punktów według wzoru n-1, tzn. jeżeli jednemu projektowi przyznamy 5 punktów to następnemu możemy przyznać tylko 4, 3, 2 lub 1 punkt.

Wybierasz maksymalnie (można mniej) 5 projektów i przydzielasz im odpowiednią liczbę punktów. Wybierając tylko jeden (nasz) projekt lub przyznając mu 5 punktów zwiększasz szansę na jego realizację - nie musisz wykorzystać wszystkich głosów ze swojej puli!!!

W wyniku losowania "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację - Pruszcz Gdańki 2021" uzyskały pozycję nr 5 na liście do głosowania. Pełna lista projektów dostępna jest TUTAJ.

Jak zagłosować?
Wszystkie inforrmacje na stronie BO Pruszcz Gdański.

Zagłosowałeś? To nie koniec - Poproś swoich sąsiadów i rodzinę o głosy na "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację - Pruszcz Gdańki 2021"!!!

Jeśli znacie kogoś bez dostępu do komputera to nic straconego. Jest też możliwość zagłosowania tradycyjną metodą. Karty do głosowania można pobrać i wrzucić bezpośrednio do urny w Urzędzie Miasta przy ul. Grunwaldzkiej 20 w Pruszczu Gdańskim od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 19.00.

ZAPRASZAMY I LICZYMY NA WASZE GŁOSY!!!!

bo Pruszcz logo poziom

Konkurs Szlakowy

W imieniu Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane turystyką i krajoznawstwem, a w szczególności przemierzaniem szlaków pieszych województwa pomorskiego, do udziału w konkursie szlakowym, realizowanym w 2017 roku w ramach zadania „Wytyczanie i renowacja szlaków turystycznych oraz internetowy serwis szlaków pieszych województwa pomorskiego”. Informacje o konkursie dostępne są na stronie http://pomorskieszlakipttk.pl/konkurs/.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.

 Medale z poprzednich edycji

Dla wszystkich, którzy nie otrzymali medalu z tegorocznej edycji "Kozacza Góra" i "Matemblewo" mamy dobrą wiadomość. Specjalnie dla Was, głównie z myślą o najmłodszych, dorobiliśmy pewną ilość medali, które będzie można odebrać na najbliższych i kolejnych edycjach Gier Parkowych. Będą one leżały wraz z innymi materiałami do zabrania w kartonie pt. "Róg Obfitości.

Parkowy Ambasador

Od roku 2016 dla najaktywniejszych uczestników Gier Parkowych na Orientację wprowadzamy dodatkową nagrodę. Każdy, kto wystartuje w minimum 10-ciu edycjach dostanie pamiątkową nagrodę i tytuł Ambasadora Gier Parkowych, czyli zostanie Parkowym Ambasadorem.

Ponadto najaktywniejsi otrzymają specjalne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów. Losowanie w grudniu. Wśród nagród wygrać będzie można:

almanak logo Dzikie Karty uprawniające do bezpłatnych startów w kolejnych edycjach Trójmiejskich Gier Parkowych na Orientację
poludnik18 braz  4 vouchery o wartości 50 zł każdy na kawę, herbatę i ciasto w Kawiarni Południk 18 (Gdańsk).
tuttu new Nagrody rzeczowe o wartości 50-100 zł każda.

W zakładce DO POBRANIA oraz poniżej prezentujemy tabelę Waszych startów w Rodzinnych Grach Parkowych na Orientację w roku 2017. {pdf=http://www.parkowe.almanak.pl/download/ambasador_2017_ranking.pdf|100%|300|google}

Pracujemy nad uruchomieniem formularza zgłoszeniowego. Powinno to nastąpić dziś wieczorem. Prosimy o cierpliwość.
Zapraszamy wkrótce lecz już teraz zarezerwuj sobie czas na najbliższe Gry Parkowe na Orienrtację.

Zgłoszenia zamknięte

Formularz zgłoszeniowy został tymczasowo wyłączony ze względu na aktualizację. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy spróbować za jakiś czas.

Wolontariat

Jeśli interesujesz się turystyką aktywną. Jeśli pasjonują Cię nasze Rajdy ale nie czujesz się na siłach wystartować lub po prostu szukasz innej formy samorealizacji i masz zapał do ciekawej pracy. Jeśli chcesz współtworzyć Trójmiejskie Gry Parkowe - zapraszamy!

Wystarczy, że staniesz się jednym z naszych wolontariuszy i pomożesz nam podczas przygotowań do imprezy i/lub w trakcie jej trwania.

Jeśli chcesz dołączyć do zespołu organizacyjnego i zająć się:

 • obsługą sekretariatu;
 • wydawaniem świadczeń;
 • obsługą fotograficzną;
 • sędziowaniem;
 • obliczaniem wyników;
 • obsługą medyczną;
 • prowadzeniem strony www;
 • rozprowadzaniem plakatów i ulotek (uczelnie, szkoły, sklepy itp.);
 • promocją imprezy;
 • poszukiwaniem sponsorów;
 • innymi rzeczami organizacyjnymi.

skontaktuj się z kierownikiem: tel. 502-76-55-36, almanak[at]almanak.pl 

ZAPEWNIAMY:
- bezpłatny start w naszych imprezach dla osób nie biorących udziału w ich przeprowadzaniu;
- referencje oraz zaświadczenie o współpracy i podziękowania;
- porozumienie wolontariackie i współpracę przy zróżnicowanych zadaniach;
- wyżywienie w trakcie całej imprezy;
- zwrot kosztów dojazdu na imprezę;- możliwość zdobycia nowych doświadczeń, umiejętności i nawiązania ciekawych kontaktów;
- pracę w młodym, ambitnym zespole;
- jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną atmosferę ;); 

NIE ZASTANAWIAJ SIĘ - NAPISZ DO NAS:
Wojciech Suchy
tel. 502-76-55-36
parkowe[at]almanak.pl
(znaki „[at]” zastąpić należy znakiem “@”)

Regulamin konkursu Gdańskie Biegi Parkowe
Wrzeszcz Górny 2015

 1. Postanowienia ogólne

  1. Niniejszy regulamin (zwany dalej „Regulaminem”) określa zasady udziału w konkursie Gdańskie Biegi Parkowe („Konkurs”).Regulamin stanowi podstawę Konkursu, określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa, prawa i obowiązki uczestników, politykę prywatności Konkursu, a także sposób zgłaszania uwag związanych z Konkursem.

  2. Organizatorem Konkursu jest Bractwo Przygody Almanak z siedzibą w Gdańsku, 80-180, ul. Przemyska 12a/1, zwane dalej „Organizatorem”.

  3. Uczestnikiem Konkursu („Uczestnik”) może być osoba fizyczna, która lubi profil Tułacz https://www.facebook.com/INOtulacz/ w portalu społecznościowym Facebook.

  4. Fundatorem nagrody jest Bractwo Przygody Almanak z siedzibą w Gdańsku, 80-180, ul. Przemyska 12a/1.

  5. Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z pełną akceptacją przez Uczestnika Regulaminu. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.

 2. Zasady uczestnictwa

  1. Konkurs rozpocznie się w dniu 17 listopada 2015 r., a zakończy się 21 listopada o godzinie 12:00.

  2. W celu wzięcia udziału w Konkursie Uczestnik musi poprawnie odpowiedzieć na pytania konkursowe, które zostaną umieszczone na stronie internetowej organizatora (http://parkowe.almanak.pl/) oraz na profilu Tułacz w portalu społecznościowym Facebook. Odpowiedzi na pytania należy przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 21 listopada do godz. 12:00. W tytule maila należy napisać „Konkurs Ślimak”.

  3. Wśród osób, które udzielą prawidłowych odpowiedzi komisja składająca się z przedstawicieli Bractwa Przygody Almanak oraz Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny, wyłoni trzech zwycięzców.

  4. Organizator ogłosi wyniki Konkursu w dniu zakończenia konkursu w godzinach wieczornych, o czym poinformuje Zwycięzcówna swojej stronie internetowejoraz umieści informację na fanpage’u Organizatora (profil Tułacz).

 3. Nagrody

  1. Nagrodami w konkursie są trzy bezpłatne udziały w Biegu Parkowym Wrzeszcz Górny lub, w przypadku mieszkańców Wrzeszcza, w Biegu Parkowym Kiełpinek 6 grudnia.

  2. Nagrody zostaną przekazane osobiście 22 listopada 2015 r. w czasie edycji Gdańskich Biegów Parkowych, które odbędą się we Wrzeszczu Górnym w Gdańsku lub, w przypadku mieszkańców Wrzeszcza, w Biegu Parkowym Kiełpinek 6 grudnia.
  3. Nagrody nie podlegają wymianie na ekwiwalent pieniężny.
  4. Zwycięzcy nie mogą przenieść prawa do Nagród na osoby trzecie.

 4. Dane osobowe

  1. Przystępując do Konkursu Uczestnik wyraża zgodę na:

  a. przetwarzanie przez Organizatora swoich Danych Osobowych w celu przeprowadzenia Konkursu i we wskazanym w Regulaminie zakresie, wyłonienia Zwycięzców oraz przyznania, wydania i odbioru Nagród,

  b. podanie Organizatorowi, w celu wysłania nagrody następujących danych osobowych: imienia i nazwiska, adresu e-mail,

  c. opublikowanie imienia i nazwiska na profilu Tułacz na Facebooku oraz na stronie internetowej http://parkowe.almanak.pl/.

  2. Administratorem bazy danych zawierającej Dane Osobowe Uczestników, w rozumieniu Ustawy o Ochronie Danych Osobowych, jest Organizator.

  3. Każdy z Uczestników może żądać w każdym czasie zaprzestania wykorzystywania przez Organizatora swoich Danych Osobowych w celach, o których mowa powyżej. Jeżeli jednak żądanie takie zgłoszone zostanie w okresie trwania Konkursu, Organizator uwzględniając takie żądanie wykluczy takiego Uczestnika z udziału w Konkursie, niezależnie od etapu Konkursu, na którym żądanie to zostało zgłoszone, w tym także po wskazaniu zwycięzcy.

  4. Podanie Danych Osobowych jest dobrowolne, z zastrzeżeniem, że ich nie podanie lub podanie chociażby częściowo nieprawdziwych bądź nieprawidłowych Danych Osobowych uniemożliwia udział w Konkursie lub będzie podstawą nie wydania Nagrody.

  5. Dane Osobowe będą przetwarzane i wykorzystywane przez Organizatora wyłącznie dla celów wskazanych w Regulaminie.

 5. Reklamacje

  1. Wszelkie reklamacje dotyczące Konkursu powinny zostać wysłane w ciągu 5 dni od zakończenia Konkursu za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

  2. Reklamacje są rozpatrywane w ciągu 30 dni od dnia wysłania wiadomości elektronicznej z reklamacją.

  3. O wyniku rozpatrzenia reklamacji Uczestnik zostanie poinformowany za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail, z którego została wysłana reklamacja.

 6. Postanowienia końcowe 

  1. Konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych.

  2. Konkurs nie jest organizowany z udziałem ani też wspierany przez właściciela serwisu Facebook.

  3. Regulamin jest dostępny w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej Organizatora http://parkowe.almanak.pl/.

  4. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonania modyfikacji postanowień Regulaminu.

Co to są pliki cookies?

Są to proste pliki tekstowe, które przesyłamy na dysk twardy Twojego komputera poprzez  przeglądarkę, z której korzystasz, aby umożliwić naszemu systemowi prawidłowe rozpoznanie przeglądarki i dostarczenie usług niezbędnych Tobie jako użytkownikowi strony, takich jak logowanie i wypełnianie formularzy
Polityka prywatności

Informacje, są wykorzystywane jedynie  w celu prowadzenia wizyty na stronie - nigdy nie przekazujemy ich innym firmom lub osobom. Hasła logowania oraz inne informacje o charakterze wrażliwym  nie są przechowywane w plikach cookie, lecz są w bezpieczny sposób przekazywane bezpośrednio na nasze serwery.

 
Twój wybór

W swojej przeglądarce możesz zablokować wszelkie pliki cookie, zwykle w opcjach wyboru ustawień prywatności. Uniemożliwi to całkowicie instalację tego rodzaju plików pochodzących z naszej strony internetowej oraz innych stron, z których korzystasz. Tym niemniej wybór tej opcji automatycznie zablokuje Ci możliwość korzystania z szeregu funkcji na naszej stronie. Nie możemy także zagwarantować, że oferowane na naszej stronie usługi będą działać w zaplanowany sposób i zgodnie z ich przeznaczeniem.
Więcej informacji na temat blokowania plików typu cookie w Twojej przeglądarce znajdziesz pod poniższym linkiem:
http://www.aboutcookies.org/

 

Rodzinne Gry Parkowe na Orientację ALMANAK 

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, w szczególności młodzież szkolną wraz z opiekunami, na Rodzinne Gry Parkowe na Orientację oparte w dużym stopniu na zasadach Biegów na Orientację. Szczegóły w dziale AKTUALNOŚCI oraz w regulaminach poszczególnych edycji pod wskazanymi datami w menu.

Pierwszy cykl Rodzinnych Gier Parkowych (pod nazwą Biegów Parkowych) miał miejsce w końcówce zimy 2012. Kolejny już na wiosnę 2013. Wszystkie dotychczasowe cykle cieszyły się bardzo dużą popularnością.

Zawody mają głównie charakter edukacyjny i popularyzujący orientację w terenie. Na trasie SPORT chętnie udział biorą osoby trenujące do większych zawodów BnO. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny, obejmujący niewielki i niekiedy bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym oraz przyrodniczym obszar, dzięki czemu opiekunowie mogą być spokojni o swoich podopiecznych. Za każdym razem organizator wytłumaczy zasady i odpowie na każde nurtujące uczestników pytanie.

Zasady Gier Parkowych na Orientację są bardzo proste. Młodszym uczestnikom może się to kojarzyć z poszukiwaniem skarbów co zwiększa atrakcyjność tej formy rekreacji. Startować można indywidualnie, w grupie przyjaciół lub rodzinnie z dziećmi. Każdy zespół na starcie otrzymuje kartę startową (w postaci elektronicznego chipa) oraz mapę z zaznaczonymi za pomocą kółek miejscami, do których musi dotrzeć. W określonych w ten sposób lokalizacjach w terenie ustawione są specjalne, przestrzenne lampiony (tzw. punkty kontrolne w skrócie PK), przy których znajdują się elektroniczne stacje kontrolne do potwierdzania pobytu. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie wszystkich PK w wyznaczonej kolejności i potwierdzenie swojego pobytu poprzez zbliżenie do stacji kontrolnej karty startowej z elektronicznym chipem. System dokonuje zapisu kodu PK na karcie oraz numeru karty w stacji kontrolnej.

Każdy, najlepiej indywidualnie (wtedy jest największa satysfakcja), wybiera sobie własną drogę dotarcia do kolejnego punktu kontrolnego. W zależności od umiejętności nawigacyjnych może to zrobić po drogach i ścieżkach lub iść/biec na przełaj utrzymując kierunek na punkt. Używa się do tego kompasu. W parku ten przyrząd nie zawsze jest konieczny, gdyż mapę można orientować według tego, co widać w najbliższym otoczeniu. Kompas może jednak znacznie ułatwić znalezienie punktu.

Najważniejsze jest dotarcie do punktów kontrolnych, czas ma drugorzędne znaczenie zatem niekoniecznie trzeba biegać. Trasę można pokonać w dowolnym tempie, traktując Gry Parkowe na Orientację jako spacer na świeżym powietrzu z dużą dawką dobrej zabawy.

Mapa do biegów na orientację jest specjalną mapą sportową o specyficznych znakach topograficznych, których można bardzo szybko się nauczyć nawet w trakcie biegu lub marszu. W biurze zawodów zawsze dostępna jest legenda do mapy z opisem wszystkich znaków, a organizator wytłumaczy zasady i odpowie na każde pytanie początkujących uczestników.

Dla wielu udział w imprezach na orientację jest swoistym odstresowaniem od obowiązków dnia codziennego i problemów życia zawodowego. To jedyna forma wypoczynku w czasie, której na pewno nie możemy myśleć o kłopotach gdyż całą naszą uwagę poświęcamy mapie i prawidłowej nawigacji w terenie. To wyostrza zmysł orientacji dzięki czemu zapominamy o wszystkim co nas gnębi i przytłacza. To najlepszy i często jedyny skuteczny środek antystresowy.

Gry Parkowe są organizowane przez cały rok. Zachęcamy do udziału nie tylko w porze ciepłych miesięcy, ale szczególnie w okresie wczesnowiosennyn i późnojesiennym, kiedy większość z nas ma obniżoną aktywność ruchową ze względu na pogodę, choć wcale tak nie musi być. Dodatkowo można wówczas odkrywać zupełnie inny świat złotej polskiej jesieni, przypruszonego śniegiem krajobrazu, czy budzącej się wiosną do życia przyrody.

Bardzo gorąco zapraszamy do udziału w Rodzinnych Grach Parkowych na Orientację. Szczegóły w dziale AKTUALNOŚCI oraz w regulaminach poszczególnych edycji pod wskazanymi datami w menu.

Poniżej prezentujemy relacje z naszych imprez. Życzymy miłego oglądania i zachęcamy do aktywnego udziału, jednocześnie dziękujemy "aktorom" za miłe słowa i szczere dzielenie się przed kamerą swoimi odczuciami. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Relacja w Radio Gdańsk
Chełm 23.08.2020
Relacja w TVP Gdańsk Zaspa Rozstaje
12.01.2020 od minuty 17
Relacja w Radio Gdańsk 23.08.2020 Chełm Relacja w TV Gdańsk 12.01.2020 Zaspa Rozstaje
Wizyta w studio TVP Gdańsk 18.10.2019 od minuty 62 i 10 sekund Relacja w TV Polsat Stogi 14.01.2018
od minuty 27 i 47 sekund
Wizyta w studio TVP Gdańsk 18.10.2019 Relacja w TV Polsat 14.01.2018 Stogi
Relacja w TVP Gdańsk
Stogi 14.01.2018
Gry Parkowe na Orientację Park Przymorze 15.10.2017
Relacja w TVP Gdańśk 14.01.2018 Stogi 2017.10.15 Jelitkowo098 TTV
Miejska Gra Terenowa DOMINIK
10.07.2016
Miejska Gra Terenowa DOMINIK
10.07.2016
2016 07 10 Dominik TTV 2016 07 10 Dominik TTV
Cykl Tułaczy: Wiosenny, Wakacyjny i Jesienny - filmiki i relacje tutaj.